• Úvod
  • Čo dokáže mama

Čo dokáže mama

 

 

Monitory dychu od spoločnosti Čo dokáže mama strážia bábätká

v Nemocnici s poliklinikou Sv. Jakuba, n.o. v Bardejove.

 

Bardejov, 05. októbra 2021 - Nadácia Križovatka darovala novorodeneckému oddeleniu - Nemocnice s poliklinikou Sv. Jakuba, n.o. v Bardejove štrnásť nových monitorov dychu Babysense 1 Pro, vďaka podpore od spoločnosti Čo dokáže mama.

 

Projekt ČO DOKÁŽE MAMA spája mamičky zo všetkých kútov Slovenska, ktoré popri svojich deťoch a domácnosti dokážu úžasné veci. Ručne robené výrobky, kresby, kurzy tanca, masáže, knihy či účesy a rôzne iné aktivity. Každá z nich niečo dokáže. Cieľom tohto výnimočného projektu je snaha o podporu mamičiek, ktoré túžia po sebarealizácii popri svojich deťoch a práve takto vzniká priestor na ich prezentáciu.

 

„Je mi veľkou cťou, že sme mohli organizačne zastrešiť aukciu pod záštitou Nadácie križovatka. Ako zakladateľka projektu Čo dokáže mama, mám veľmi rada ten pocit, keď sa otvorí mnoho sŕdc, aby pomohli dobrej veci. Do tejto aukcie na pomoc sa zapojili mamičky zo všetkých kútov Slovenska, ručne vytvorili krásne diela, aby sme napokon z výťažku z ich predaja mohli podporiť zakúpenie monitorov dychu do Bardejovskej nemocnice.

Nadácii Križovatka želám veľa úspechov a radosti zo zmysluplnej práce, ktorú dennodenne robia.“ dodala Andrea Kováčová, zakladateľka projektu Čo dokáže mama.

 

Spojením našich dvoch spoločností vznikla sponzorská spolupráca, kedy nadácia z poskytnutých finančných prostriedkov zakúpila 14 ks monitorov dychu Babysense 1 Pro, ktoré v najbližšej dobe darujeme do nemocnice v Bardejove.

 

„Keď ma oslovila moja kolegyňa p. Juriková, ktorá má na starosti projekty podobného charakteru som sa na chvíľu zamyslela, či to bude mať zmysel a to hlavne z toho dôvodu, že sa v poslednej dobe stretávam s veľkou závisťou a nedoprianím druhému.“ Avšak som sa veľmi mýlila a neskutočne ma potešilo, koľko úžasných mamičiek sa venuje rôznym aktivitám, popri starostlivosti o deti a rodinu. Môj obdiv ma zakladateľka projektu Čo dokáže mama ako vie spojiť ľudí do takej úžasnej akcie. Prajem všetkým veľa úspechov a zdravia a zo srdca ďakujem všetkým, ktorí nás podporili a mojej kolegyni za jej vytrvalosť pri hľadaní tých správnych projektov. Vážim si vašu záslužnú činnosť. vyjadrila sa Táňa Tomasch, riaditeľka Nadácie Križovatka.

 

Monitor dychu ako jediná účinná pomôcka na prevenciu SIDS

Monitor dychu BabySense je historicky prvým výrobkom na svete tohto druhu. Po dobu 30 rokov svojej existencie prešiel mnohými úpravami a je neustále modernizovaný tak aby spĺňal náročné klinické skúšky. Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv je registrovaný ako zdravotnícka pomôcka.

 

Nadácia Križovatka je mimovládna nezisková organizácia, ktorá od roku 2008 šíri ako jediná v SR povedomie o Syndróme náhleho úmrtia dojčiat (SIDS) a o možnostiach ochrany ohrozených detí do 1 roku veku. Vďaka darcom a sponzorom pomáha vybaviť slovenské nemocnice a pôrodnice monitorom dychu. Tento monitor dychu stráži nielen zástavu dychu, ale tiež apnoe pauzy, a akékoľvek nepravidelnosti dychu dieťaťa a okamžite spustí alarm, aby privolal pomoc rodiča, ktorý môže v prípade potreby včas poskytnúť dieťaťu prvú pomoc.

 

Viac o projekte „Mamička, dýcham“

Ťažiskovým zmyslom projektu „Mamička, dýcham" je pomáhať vybaviť slovenské nemocnice a ich pôrodnícke a novorodenecké oddelenia monitormi dychu Babysense. Cieľom je, aby bolo monitorom dychu vybavené každé lôžko pre novorodencov a dojčatá. Druhou časťou poslania projektu je zriaďovanie a prevádzka výpožičných miest pri novorodeneckých a pôrodníckych oddeleniach nemocníc, kde si rodičia novonarodených detí môžu pri odchode domov monitor dychu požičať, aby aj doma mohli pokojne spať s vedomím, že dych ich dieťatka stráži monitor dychu.

 

 

Rozdelenie monitorov dychu pre slovenské nemocnice:

 

 

Mesto

 

 

Počet monitorov

 

 

Bardejov

 

 

14

 

 

 

Kontaktná osoba pre médiá:

Táňa Tomasch, riaditeľka, nadacia.riaditel@gmail.com, +421 911 166 157

Viac informácií: www.nadaciakrizovatka.sk

 
Prosíme, dodržiavajte zásady R.O.R.
Rúško Rúško
Odstup Odstup
Ruky Ruky