Rekonštruované Gynekologicko - pôrodnícke oddelenie bude slávnostne otvorené 25. apríla 2017

Dňa 25. apríla 2017 bude slávnostne otvorené rekonštruované Gynekologicko - pôrodnícke oddelenie za účasti MUDr. Petra Chudíka, predsedu Prešovského samosprávneho kraja a iných významných hostí.

Celková investícia rekonštrukcie Gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia, ktorá pozostáva z rekonštrukcie gynekologickej časti, rekonštrukcie pooperačnej izby a rekonštrukcie vstupu vrátane kamerového systému činí do 60 000 EUR. Počet pôrodov za r. 2016: 1020 Počet narodených detí: 1025 detí Počet operácii za r. 2016: 1416 Počet hospitalizácii za r. 2016: 2329 Touto rekonštrukciou sa výrazne zlepší sociálny komfort pre pacientky. Nachádzajú sa tu jedno – dvojposteľové izby so samostatným sociálnym zariadením a maximálne trojposteľové izby so spoločným sociálnym zariadením. Rekonštrukciou pooperačnej izby sa zlepší zdravotná starostlivosť o pacientky v pooperačnom období a zníži sa riziko komplikácii. Moderný vstup do priestorov gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia vrátane kamerového systému výrazne prispeje k zlepšeniu hygienicko – epidemiologického režimu a zabezpečí sociálny komfort a bezpečnosť pre pacientky a personál. Gynekologické pacientky, rizikovo tehotné a mamičky po pôrode nachádzajú komplexnú starostlivosť na jednom mieste od ambulantnej starostlivosti cez lôžkovú starostlivosť, pôrod vrátane sekcii a následnú starostlivosť o bábätko.

V Bardejove, 21. 4. 2017

MUDr. Marián Petko, MPH v.r.

riaditeľ n.o.